Предавање на тему „Финансијски менаџер“

У петак, 11.01.2019. године, у библиотеци наше школе одржено је предавање на тему „Финансијски менаџер“. Предавање су одржале ученице одељења Ек22: Анастасија Милићевић, Анђела Стевановић и Елена Ивановић.

Предавању су присуствовали ученици друге године, образовани профил финансијски техничар и професор Весна Дишић.

У уводном делу часа говорило се о опису посла финансијског менаџера, његовом основним задужењима и о пословима које он треба да обавља.

У следећем делу часа ученици су имали прилике да чују шта чини доброг финансијског менаџера и да дискутују о пословној вештини која гарантује високу зараду.

У активностима за реализацију часа учествовали су сви ученици. Износили су идеје које су побољшале цео садржај часа.

Након предавања, присутни ученици су дошли до закључка да је посао финансијског менаџера врло структуиран, а са друге стране занимљив и може донети велики приход. Добар менаџер захтева поседовање комуникационих средстава, укључујући и добро познавање свог посла стеченим образовањем и досадашњом стручном праксом.

Слике са часа преносе радну и надасве пријатну атмосферу, а за коју су заслужни професор Весна Дишић и ученици одељења Ек22.